Утилізація люмінесцентних ламп.

Якось сидів я за робочим місцем, і помітив як не подалік електрики замінювали перегорівші люмінесцентні лампи на нові. Згадавши я що у нас в Україні дуже низький рівень утилізації будь яких електро приладів. А дяких взагалі відсутній, я віришив куди вони дівають старі лампи. На що отримав відповідь, викидаємо в смітник. Тобто туди де звичайне побутове сміття. Запитую їх а як же утилізація. Хіба вам не відомо що їх потрібно утилізувати. Відповідають що їх відповідальний за господарчу частини працівник, в тому числі і за заміну освітлювальних приладів навіть чути про це не хоче. Відразу поясню я завхозом. Крім мене у нас в віділі є ще 5 працівників. У кожного своя ділянка. Хтось відповідає за меблі, хтось за електрику та кондиціонери. Таке розподілення виникло в зв’язку з тим що наша компанія займає площу 5 поверхового будинку. Тепер уявіть скількі у нас працює працівників. І скількі ми використовуємо ламп. Якщо на одному поверсі розтошовано приблизно 350 працівників. Крім цього у нас є також керівник, якому ми підпорядковуємося. Запитав у хлопця відповідального за електрику, чи цікавився він про утилізацію у нашого керіника. Нащо він мені відповів: навіть і думки такої не виникало. Він важав що керівник йому коректо відмовить. Вирішив я сам запитати, а чом би й ні. І надиво керівник не тільки не заперечив а й погодився. Але попросив розрахувати скільки нам буде коштувати утилізація ламп за пів року збирання.

Ось розрахунки:

В місяць у нас утвор.ється приблизно 50 ламп. За пів року їх буде 300шт. Віртість утилізації одної лампи в києві сягає від 5 до 6 гр. 300х6= 1800грн. Навівши такий приклад. І переконавши що це перзавсе потрібно нам. Тепер ми збриаємо їх і влітку будемо утилізувати.

Тепер наша компанія не викидає лампи на смітник. А збирає їх. Вже назбиралося близько 50 штук. Доречі наша компанія має назву GlobalLogic. Мене лише одне засмучує. Що бізнес центер у якого ми арендуємо приміщення замість того щоб утилізувати люмінесцентні лампи просто викидає їх на смітник. У мене після цього виникло питання хіба державні установи при плановій перевірці підприємства не повинні перевіряти наявність угод з підприємствами по утилізації ламп. Мені цікаво стало а якщо натякнути цім установам що така то юридична особа не виконує зобов’язань по зменшеню негативного впливу на навколишнє середовище.

А тепер запитайте себе. Ви, ті хто має безпосереднє відношення до контролю за встановленням нових ламп. Чи знаєте таких людей на підприємстві хоч раз намагалися їх переконати або навести їм розрахунки по витратам на утилізацію ламп??? Я гадаю що для компанії яка отримує щомісячно прибутки в обсязі десятків тисяч гривень, зможе витратити трохи коштів на утилізацію лайна після себе. Від цього вона не збанкрутує, та й витрати її не збільшаться в двічі а той тричі. Аотже справа залишається лише за вами. Я наприклад впливаю як можу.

Доречі з нового року хочу заохотити працівників нашого підприємства здавати батарейки на утилізацію. Але це буде окрема розповідь. 

Я навмисно не наводжу прикладів на шкідливість ламп, не вказую підприємств які займаються їх утилізацією. Тому що важаю хто щиро бажає зберегти природу такою як вона є мальовничою для нащадків. Докладе всіх зусиль щоб знайти підприємство для утилізації ламп в своєму місьті.

Дякую всім за увагу.